/Files/images/па.jpg

Концепція націонално -патріотичного виховання в системі освіти України

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки України від 06.06.2022 № 527

wym-1655207889553

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. Основним документом щодо національно-патріотичного виховання є Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затверджена Указом Президента України від 13.10.2015 №580/2015.

Відповідно до положень Стратегії, основними складовими національно-патріотичного виховання є:

громадянсько-патріотичне виховання

військово-патріотичне виховання

духовно-моральне виховання.

Завдання навчальних закладів— так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників, навчальне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності.

Мета заходів у сфері національно-патріотичного виховання у навчальних закладах— сприяти набуттю дітьми та молоддю досвіду патріотичних дій, вихованню в дусі патріотичного обов'язку.

Заходи національно-патріотичного виховання

Задля виконання завдань національно-патріотичного виховання Інститут модернізації змісту освіти рекомендує розвивати у навчальних закладах мережу історичних клубів, аби діти мали можливість глибше ознайомитися з історією рідного краю та держави.

Форми, методи та прийоми роботи з національно-патріотичного виховання обирають з огляду на вікові особливості вихованців, уподобання й інтереси, традиції навчальних закладів і місцевих громад, можливості навчального закладу тощо.

/Files/images/rozvagi/20190823_094938.jpg